במסחר תעשייתי גלובלי,מתכת סיליקון-המכונה לעתים קרובותסיליקון תעשייתי-משמשת כפלטפורמה היסודית העיקרית למטלורגיה-בביצועים גבוהים, כימיה פולימר וטכנולוגיית אנרגיה ירוקה. כדי לייעל את הסחר הבינלאומי ולהבטיח אמינות מכנית וכימית מוחלטת, השוק העולמי מחלק את החומר הזה לדרגות מספריות מובחנות. סיווגים אלה מייצגים ספים קפדניים לזיהומים מתכתיים עקבות כמו ברזל, אלומיניום וסידן. בתור עולמי מוביליצוא יצרן מתכת סיליקון תעשייתימובילה, ZhenAn מספקת הערכה טכנית ממצה זו של ציונים תעשייתיים סטנדרטיים, וממפה את הארכיטקטורה הכימית שלהם מול תקני שרשרת האספקה העכשוויים של 2026. בין אם סטנדרטי המקורסיליקון מתכתיאו פרימיוםמתכת סיליקון בטוהר גבוה, מדריך זה מספק נתונים מבניים המותאמים לרכש תעשייתי מתקדם.
להקצאות חוזים אסטרטגיים, ביקורות ישירות של מפעלים או תמחור מטען מיידי, תאמו ישירות עם חטיבת הלוגיסטיקה הבינלאומית שלנו:
אֶלֶקטרוֹנִי: market@zanewmetal.com
WhatsApp/WeChat: +86 15518824805

מהי מתכת סיליקון וכיצד היא מוגדרת בשווקים גלובליים?
תַעֲשִׂיָתִימתכת סיליקוןהוא חומר מתכתי גבישי בצפיפות- גבוהה המוגדר על ידי ברק מתכתי אופייני ותכונות חשמליות מוליכות למחצה-. רשום תחת קוד HS 2804.6900, חומר זה מיוצר באמצעות התכה קרבונותרמית של סיליקה בתוך תנורי קשת חשמליים שקועים מורכבים. הוא אינו נסחר כסחורה גנרית אחת; במקום זאת, הוא מסווג לדרגות משנה מיוחדות-על סמך טוהר יסוד מקומי.
מינוח הדירוג הסטנדרטי משתמש במערכת סיווג סטנדרטית של שלוש- או ארבע-ספרות. מספרים אלה מציינים את האחוזים המרביים המותרים של שלושת יסודות הטומאה הדומיננטיים: ברזל (Fe), אלומיניום (Al) וסידן (Ca). הספרה הראשונה מציינת את האחוזון העשירי- המקסימלי של ברזל, הספרה השנייה מייצגת את האחוזון העשירי- המקסימלי של אלומיניום, והספרות הנותרות מציינות את האחוז- המדויק של סידן. לדוגמה, דרגה 553 מציינת Fe פחות או שווה ל-0.5%, Al פחות או שווה ל-0.5%, ו-Ca פחות או שווה ל-0.3%.
מהו תהליך ההיתוך והזיקוק של מתכת סיליקון תעשייתית?
ייצור דרגות מתכת סיליקון אחידות ביותר דורש שליטה הדוקה על התרמודינמיקה של הכבשן וטכניקות הזיקוק של -מצב נוזלי:
- טעינת טעינה והפחתה תרמית:עפרות קוורץ יוקרתיות עם תכולת סיליקה העולה על 99.5% מעורבבים עם חומרים מפחיתים-אפר נמוכים, כולל פחם, קולה נפט ושבבי עץ נקיים. תערובת זו מעובדת בתנור קשת שקוע בו אלקטרודות גרפיט מייצרות אנרגיה תרמית אינטנסיבית של עד 2000 מעלות.
- זיקוק חמצון בתוך המצקת:הסיליקון המותך המטפח מטופל בתוך מערכת מצקת אוטומטית. טכנאים מחדירים אוויר דחוס וחמצן ישירות לאמבט הנוזל. זה מחמצן באופן סלקטיבי זיהומים של קורט סידן ואלומיניום, הופך אותם לשכבת סיגים פני השטח הניתנת בקלות.
- פעולות ריסוק וגודל:הסיליקון המעודן יצוק למטילים מוצקים גדולים. לאחר הקירור, הוא מעובד באמצעות מגרסות לסתות מכניות על ידי גורם מהימןספק מתכת סיליקון 10-100 מ"מ, או נטחן לתוך גרגירים מדויקים ואבקות עדינות כדי להתאים למערכות הזרקה תעשייתיות ספציפיות.
כיצד מסווגים ומגדירים את דרגות מתכת הסיליקון הנפוצות?
קבוצות רכישה גלובליות מחלקות סיליקון תעשייתי לקטגוריות מתכות וכימיות מובחנות בהתבסס על התקןסיליקון 553 / 441 / 3303/ 2202 / 1101 מערכת דירוג:
- דרגה 553 (רובד מתכות סטנדרטי):מכיל Fe פחות או שווה ל-0.50%, Al פחות או שווה ל-0.50%, ו-Ca פחות או שווה ל-0.30%. זהו החומר העיקרי של סוס העבודה המשמש לנפח- גבוהמתכת סיליקון לייצור סגסוגת אלומיניום.
- דרגה 441 (רמה מתכתית מובחרת):מגביל זיהומים ל-Fe פחות או שווה ל-0.40%, Al פחות או שווה ל-0.40%, ו-Ca פחות או שווה ל-0.10%. תכולת הסידן הנמוכה הופכת אותו לבעל ערך רב עבור קווי יציקה מבניים לרכב.
- דרגה 3303 (רמה כימית סטנדרטית):מטיל סובלנות קפדנית של Fe פחות או שווה ל-0.30%, Al פחות או שווה ל-0.30%, ו-Ca פחות או שווה ל-0.03%. זה מייצג ראש ממשלהמתכת סיליקון בטוהר גבוה לתעשיית הסיליקוןיישומים.
- דרגה 2202 (רמה גבוהה-מומחיות טוהר):כולל פרופיל אולטרה-נקי עם Fe פחות או שווה ל-0.20%, Al פחות או שווה ל-0.20%, ו-Ca פחות או שווה ל-0.02%. כיתה זו שמורה לסגסוגות מבניות מובחרות וצמיחת גבישי סיליקון.
- דרגה 1101 (Ultra-Purity Semiconductor Feedstock):מספק טוהר מקסימלי עם Fe פחות או שווה ל-0.10%, Al פחות או שווה ל-0.10%, ו-Ca פחות או שווה ל-0.01%. זה משמש כחיונימתכת סיליקון לתעשיית הפוליסיליקוןפעולות וייצור מתקדם של תאים סולאריים.
מהם מפרטי הפרמטרים הטכניים המקיפים עבור ציוני מתכת סיליקון?
מטריצת הנתונים הטכניים שלהלן מתארת את ההרכבים הכימיים המדויקים ואזורי היישום העיקריים עבור ציוני מתכת סיליקון תעשייתיים סטנדרטיים, התואמים למסגרות אימות בינלאומיות של 2026:
| דרגת תקן | Si Min (%) | Fe Max (%) | אל מקס (%) | Ca Max (%) | פלח שוק תעשייתי ראשוני |
|---|---|---|---|---|---|
| 553 | 98.5% | 0.50% | 0.50% | 0.30% | סגסוגות יציקה של יציקה לשימוש כללי, שחרור חמצון במפעל פלדה, סוכני מליטה עקשן. |
| 441 | 99.1% | 0.40% | 0.40% | 0.10% | יציקות רכב-במתח גבוה, חישוקי סגסוגת, רכיבי שלדה מבניים קריטיים. |
| 3303 | 99.37% | 0.30% | 0.30% | 0.03% | מונומרים מסיליקון, גזי סילאן, נוזלי הנדסה צולבים-, גומיות סינתטיות. |
| 2202 | 99.58% | 0.20% | 0.20% | 0.02% | אלומיניום בעל משיכות-גבוהה-אצות מאסטר מגנזיום, חומרה מיוחדת לתעופה וחלל. |
| 1101 | 99.79% | 0.10% | 0.10% | 0.01% | חומרי הזנה מפוליסיליקון בדרגה-סולרית, ייצור פרוסות חד-גבישיות, אלקטרוניקה מתקדמת. |
כיצד מתכת סיליקון משרתת את התעשייה הכימית העולמית?
המגזר הכימי דורש ציונים ספציפיים של-טומאות כדי לתמוך בסינתזה קטליטית מורכבת. במתכת סיליקון לייצור סיליקון, אבקות מתכת סיליקון טחונות עדינות מגיבות עם גז מתיל כלוריד באמצעות תהליך Rochow Direct. סינתזה זו יוצרת מונומרים של מתילכלורוסילאן, אשר מפולמרים לנוזלי סיליקון, חומרי איטום מבניים, אלסטומרים רפואיים וציפויים תרמיים.
בנוסף, ציוני טוהר- גבוהים מתפקדים כמרכיב חיוניחומרי גלם סיליקון מתכתיים לייצור סילאןמערכות. בתהליכים אלה, הסיליקון עובר הידרוכלור להפקת גז טריכלורוסילאן (SiHCl₃), תוצר ביניים קריטי לזכוכית קוורץ סינתטית, סיבים אופטיים ומצעים אלקטרוניים מתקדמים.
מהם התפקידים הטכניים של מתכת סיליקון במסגרות מתכות ויציקה?
בתוך יציקה-בטמפרטורה גבוהה וייצור פלדה, סיליקון תעשייתי משנה תכונות פיזיקליות באמצעות שני מנגנונים עיקריים:
- מיזוג סגסוגת בבתי יציקה לאלומיניום:ניצולמתכת סיליקון מתכתית ליציקת סגסוגת אלומיניוםקובע תצורה אוטקטית בינארית יציבה. זה משנה את מאפייני ההקפאה התרמודינמית של הסגסוגת, מוריד את סף הליקוויד ומגביר את נזילות ההיתוך. כתוצאה מכך, בתי יציקה יכולים למלא תבניות יצוק מורכבות-עם דופן-עם סיכון מינימלי לנקבוביות התכווצות או קריעה חמה.
- חיזוק תרמי במערכות עקשן:אבקת סיליקון עדינה משמשת כתוסף מיוחד בלבנים עקשן-לבני פחמן ובבטנות מונוליטיות. תחת טמפרטורות עבודה גבוהות, חלקיקי הסיליקון מגיבים עם פחמן או חנקן ויוצרים ב-מבני קרביד או ניטריד באתר. רשת חיזוק זו חוסמת חדירת מתכת מותכת ומסייעת במניעת התפרקות הלם תרמי בבטנות מצקת הפלדה.
כיצד משתווים רמות מתכת סיליקון מתכות מתכתיות וכימיות מבחינה אנליטית?
דרגות סיליקון מטלורגיות וכימיות שונות באופן משמעותי בפרופילי הטוהר שלהן ובעלויות הייצור שלהן:
- סובלנות טוהר:אפשרויות מתכות (כגון דרגות 553 ו-441) מתמקדות בעיקר בבקרות מאקרו -טומאות, מה שמאפשר לברזל ואלומיניום להישאר ליד 0.4%-0.5%. גרסאות כימיות וסולריות- דורשות מפרטים הדוקים יותר, מגבילים את הברזל מתחת ל-0.10% ומצמצמים את יסודות קורט כמו בורון וזרחן לרמה החד-ספרתית-ל-מיליון (ppm) כדי למנוע הפרעה למאפיינים אלקטרוניים.
- פרופילי עלות ייצור:חומרי הזנה כימיים וסולאריים- דורשים מרבצי קוורץ-נמוכים נבחרים והליכי זיקוק אינטנסיביים ורב-שלבים, המובילים למחירי שוק גבוהים יותר. לעומת זאת, אפשרויות מתכות משתמשות בעפרות קוורץ סטנדרטיות ובתהליכי זיקוק מפושטים, המספקות יעילות עלות מעולה לייצור סגסוגת אלומיניום בנפח-המוני.
מתכת סיליקון לעומת פרוסיליקון ו-FesiZr: מהן המאפיינים הייחודיים שלהם?
צוותי רכש צריכים להבחין בין סיליקון תעשייתי טהור לבין סגסוגות ברזל נפוצות כמופרוסיליקון (FeSi)ופרוסיליקון זירקוניום (FeSiZr). על פי תקנים מתכות עולמיים, חומרים אלה ממלאים פונקציות שאינן-ניתנות להחלפה:
- פרופילים יסודיים:מתכת סיליקון היא מצרך יחיד-בטוהר גבוה (Si גדול מ-98.5%) או שווה ל-98.5%, מתוכנן כדי למזער תוספות ברזל. פרוסיליקון הוא סגסוגת סיליקון ברזל בינארית- מכוונת (בדרך כלל FeSi75, המשלבת ~75% Si ו~25% Fe). Ferrosilicon Zirconium הוא סגסוגת חומר חיסון מרובה רכיבים מיוחדים המכילה 2%-6% זירקוניום.
- יישומים ראשיים:נדרשת מתכת סיליקון טהורה ליציקות אלומיניום לא-ברזליות וקווי סינתזה כימיים שבהם ברזל נחשב למזהם. פרוסיליקון מתפקד בעיקר כמסיר חמצון בתפזורת וסוכן סגסוג בייצור פלדת פחמן. פרוסיליקון זירקוניום משמש כחומר חיסון מובחר במצקת בבתי יציקה של ברזל אפור וגמיש כדי לעדן את המורפולוגיה של פתיתי גרפיט ולחסל פגמי קירור קשים לאורך חלקים דקים.
מדריך הרכש האסטרטגי למקור מתכת סיליקון תעשייתית
כדי לשמור על תשואות נמס גבוהות, לשמור על איכות המוצר במורד הזרם ולעמוד בתקנים סביבתיים מחמירים, מומחי המקור של ZhenAn ממליצים ליישם את בקרות האיכות הבאות:
- יישר גודל חומר עם טכנולוגיית התנור:בעת הזמנה מאספק גושי סיליקון, התאימו את הגודל לציוד הטעינה שלכם. השתמש בגושים סטנדרטיים של 10-100 מ"מ עבור תנורי הדהוד כבדים כדי למנוע אובדן חמצון מוקדם. עבור תנורי אינדוקציה רציפים אוטומטיים, בחרו גרגירים אחידים או אבקות עדינות כדי להבטיח פירוק מהיר ושיעורי התאוששות גבוהים יותר.
- דרוש מיפוי כימי עצמאי מוסמך:אל תסתמך רק על תעודות בדיקה כלליות של טחנה. חובה לבצע בדיקות של-צד שלישי (כגון SGS או CCIC) באמצעות ספקטרוסקופיה אופטית של פליטה אופטית (OES) כדי לאמת את מקסימום הטומאה המדויק עבור כל מגרש משלוח לפני יציאת כלי השיט.
- הערכת עוצמת הפחמן ואישורים סביבתיים:בהתחשב בתעריפי הפחמן הבינלאומיים המשתנים, הערך את טביעת הרגל האנרגטית של שרשרת האספקה שלך. תעדוףספק מתכת סיליקון 553 441 3303 כיתהשותפים הממנפים רשתות חשמל ירוקות, ומבקשים גילויים מאומתים של ISO 14067 Product Carbon Footprint כדי לצמצם סיכונים רגולטוריים חוצי גבולות-.
שאלות נפוצות מפורטות: תובנות הנדסיות קריטיות על ציוני מתכת סיליקון
Q1: מהן הדרגות הנפוצות של מתכת סיליקון כמו 553, 441, 3303, 2202 ו-1101?
A1:דרגות נפוצות של מתכת סיליקון מייצגות סיווגים מסחריים ספציפיים המשמשים ברחבי העולם כדי להגדיר את הטוהר הכימי של סיליקון תעשייתי. דרגות אלו כוללות אפשרויות מתכות כמו 553 ו-441, אשר נמצאות בשימוש נרחב במגזר היציקה הלא-ברזלית, וגרסאות כימיות- כגון 3303, 2202 ו-1101, אשר תוכננו עבור כימיה מתקדמת של פולימרים, זיקוק פוליסיליקון סולארי וזיקוק מיקרו-סיליקון. כל כיתה מוגדרת על ידי ספי מקסימום קפדניים עבור יסודות מתכתיים, המאפשרים למנהלי רכש לבחור את מאזן החומרים האופטימלי עבור התהליכים הכימיים או המתכתיים שלהם.
ש 2: מה מייצגת כל כיתה מתכת סיליקון (553, 441, 3303, 2202, 1101)?
A2:הייעוד המספרי של כל כיתה מתכת סיליקון מפרט ישירות את האחוזים המרביים המותרים של שלושת זיהומי העקבות העיקריים שלה: ברזל (Fe), אלומיניום (Al) וסידן (Ca). הספרה הראשונה מציינת את העשירית-האחוזון המרבי של ברזל; הספרה השנייה מציינת את האחוזון העשירי- המקסימלי של אלומיניום; והספרות הסופיות מציינות את האחוזון המקסימלי של-מאית הסידן. לדוגמה, דרגה 553 מציינת מקסימום 0.50% Fe, 0.50% Al ו-0.30% Ca. דרגה 441 מגבילה אותם ל-0.40% Fe, 0.40% Al ו-0.10% Ca. דרגה 3303 מהדקת את המגבלות עוד יותר ל-0.30% Fe, 0.30% Al ו-0.03% Ca נמוך, מה שמספק פרופיל כימי ברור ליישומים תעשייתיים מדויקים.
ש 3: במה שונה תכולת הסיליקון בין דרגות מתכת סיליקון שונות?
A3:תכולת הסיליקון עולה בהדרגה ככל שספרות הטומאה יורדות בתוך מערכת הדירוג. דרגה 553 מייצגת את הרמה המתכתית הבסיסית, ומספקת תכולת סיליקון אלמנטרי מינימלית של כ-98.5%. במעלה סולם הטוהר, דרגה 441 מספקת קו בסיס סיליקון מינימלי של 99.1%. כימיקל סטנדרטי-דרגה 3303 מניב מינימום של 99.37% סיליקון טהור, בעוד פרימיום דרגה 2202 מגיעה ל-99.58%. השכבה התעשייתית הסטנדרטית הגבוהה ביותר, דרגה 1101, משיגה טוהר מינימלי של 99.79% סיליקון יסודי, ומספקת את הניקיון הדרוש לתהליכי התגבשות כימיים ואלקטרוניים מתקדמים.
ש 4: מהם היישומים העיקריים של ציוני מתכת סיליקון שונים בתעשייה?
A4:היישומים נקבעים בקפדנות על פי הטוהר הכימי של כל כיתה. דרגות 553 ו-441 משמשות בעיקר בתעשיות הרכב והיציקה בתעופה וחלל לשינוי סגסוגות אלומיניום לייצור רכיבים קלים כמו בתי מנוע וגלגלים. דרגות 3303 ו-2202 משמשות כחומרי הזנה קריטיים במגזר הכימי לייצור גומיות סיליקון, חומרי איטום מבניים וחומרי צימוד סילאן. דרגה 1101 משמשת בעיקר בתחומי האנרגיה הנקייה והמוליכים למחצה כחומר הגלם הבסיסי לייצור פוליסיליקון בדרגה סולרית, תאים פוטו-וולטאיים ושבבים אלקטרוניים בטוהר- גבוה.
ש 5: מדוע נעשה שימוש נרחב בדרגה 553 בייצור סגסוגת אלומיניום?
A5:דרגה 553 נמצאת בשימוש נרחב מכיוון שהוא מאזן בין ביצועים טכניים לבין יעילות עלות חומרי גלם. סגסוגות יציקת אלומיניום (כגון סדרת A380 או A356 הסטנדרטית) סובלות באופן טבעי תכלילים של ברזל ואלומיניום עד לסף הנדסי ספציפי; למעשה, רמות ברזל מבוקרות עוזרות למנוע-הדבקות של מתים במהלך-יציקה בלחץ גבוה. רכישת כיתה כימית טהורה במיוחד עבור יציקה סטנדרטית תגדיל את עלויות הייצור מבלי לספק יתרונות מכניים. דרגה 553 מספקת את הסיליקון הדרוש כדי לייעל את נזילות ההיתוך ולהפחית פגמי התכווצות תוך התאמה לדרישות המסחריות של{10}מפעלי יציקה בנפח גבוה.
ש6: אילו דרגות מתכת סיליקון מתאימות ליישומי כימיקלים וסיליקון?
A6:תעשיות הסינתזה הכימיות והסיליקון דורשות דרגות כימיות-נמוכות של סידן, במיוחד 3303 ו-2202. בייצור מונומר סיליקון באמצעות תהליך Rochow Direct, יש להגביל לחלוטין את זיהומי הסידן מכיוון שהם עלולים ליצור תרכובות בין-מתכתיות נמוכות-המסות הגורמות לצבירה של מיטות נוזליות. שימוש בדרגה כמו 3303, המגבילה את הסידן לפחות מ-0.03% או שווה ל-0.03%, מבטיח נוזל מוצק של גז- יציב, שומר על סלקטיביות קטליטית גבוהה ומונע ביטול מוקדם של מיטות הזרז הנחושת המשמשות במהלך סינתזת סילאן.
ש7: כיצד רמות הטומאה משתנות בין דרגות מתכת סיליקון שונות?
A7:רמות הטומאה יורדות באופן משמעותי על פני ספקטרום הדירוג. ברזל יורד ממקסימום של 0.50% בדרגה 553 ל-0.10% בדרגה 1101, מה שעוזר למנוע היווצרות של מבני מחט בין-מתכתיים שבירים במטריצות סגסוגת רגישות. האלומיניום מופחת מ-0.50% ל-0.10%, מה שמאפשר שליטה מדויקת על ניסוחי הסגסוגת. הסידן מציג את ההפחתה המשמעותית ביותר, והוא יורד מ-0.30% בדרגה 553 לפחות מ-0.01% בדרגה 1101, דבר הכרחי למניעת פגמים מבניים ולשמירה על יציבות התהליך בכורים כימיים מתקדמים.
ש8: כיצד צריכים קונים לבחור את דרגת מתכת הסיליקון הנכונה ליישום שלהם?
A8:קונים צריכים לבחור בדרגת מתכת סיליקון על ידי הערכת שלושה גורמים עיקריים:
1. אילוצי איכות במורד הזרם:בתי יציקה המייצרים יציקות מבניות סטנדרטיות יכולות להשתמש בדרגה חסכונית 553, בעוד שמפעלים המייצרים רכיבי רכב מובחרים צריכים לבחור בדרגה 441 כדי להגביל תכלילים של סידן. קווי סיליקון כימיים דורשים דרגת סידן נמוכה- 3303 או 2202 כדי למנוע התכלות בכור.
2. טכנולוגיית תנור וגודל:עבודה עם מוסמךספק מתכת סיליקון 10-100 מ"מכדי לבחור גושים גדולים עבור תנורי הדהוד-עמוקים לאמבטיות כדי למזער את אובדן השריפה-, או לבחור גרגירים אחידים להזרקת תנורי אינדוקציה רציפה.
3. סך הכל מעקב כימי:עבור יישומים סולאריים או כימיים מתקדמים, אמת יסודות קורט מעבר לשלוש הספרות הסטנדרטיות-כולל חלקים-ל-מיליון מגבלות על בורון, זרחן וטיטניום-כדי להבטיח תאימות מלאה לתהליכי הייצור שלך.
לְבַקֵרhttps://www.metal-alloy.com/כדי ללמוד עוד על המוצר. אם תרצה ללמוד עוד על מחיר המוצר או מעוניין לרכוש, אנא שלח דוא"לmarket@zanewmetal.com. אנו נחזור אליך ברגע שנראה את הודעתך.
ZhenAn מטלורגיה וחומרים חדשים תעודות






