30 באפריל תמונת מצב ייצוא סיליקון תעשייתי
ציטוטי הייצוא של סיליקון תעשייתי סיני ירדו בכל רחבי הלוח ב-30 באפריל. כל כיתה בסל הנסחר הפעיל רשמה תיקון, ממחיר צנוע של 10 דולר לטון ב-3303 לקיצוץ של 50 דולר בדרגה הכימית 2202. כל הנתונים הם מס-כולל חינם-על ציטוטים של Huangpu לטון בארה"ב{{7}.
מהלך אחיד כלפי מטה הוא אינפורמטיבי יותר מאשר צעד{0}} יחיד בכיתה. כאשר כל חמשת הציונים מקלים באותה הפעלה, הנהג הוא בדרך כלל צד הקונה - כיסוי קדמי שכבר מאובטח, חלוקת מכרזים מתעכבת, או יבואנים שמחכים לתמונת עלות ברורה יותר- - במקום אירוע אספקה מוגבל לדרגה אחת.
טבלת מחירי כיתה 30 באפריל
| צִיוּן | הצעת מחיר כולל-מס (דולר/ט) | לְשַׁנוֹת | תנאים |
|---|---|---|---|
| 421 | 1440-1480 | למטה 20 | נמל Huangpu, FOB |
| 2202 | 2200-2300 | ירידה של 50 | נמל Huangpu, FOB |
| 3303 | 1450-1490 | למטה 10 | נמל Huangpu, FOB |
| 441 | 1340-1370 | למטה 20 | נמל Huangpu, FOB |
| 553 | 1270-1320 | ירידה של 30 | נמל Huangpu, FOB |
הדירוג היחסי בין הכיתות לא השתנה. הדרגה הכימית 2202 נותרה המחיר הגבוה ביותר- בגלל תקרת הסיליקון של 99.5% מינימום ו-0.004% זרחן, ו-553 נשאר הזול ביותר ב-98.5% מינימום סיליקון. היציבות הזו של סולם הדרגות שימושית: היא מראה שהתיקון היה שינוי מקביל בכל העקומה ולא שינוי בערך שהשוק מציב על טוהר.
הרכב כימי מאחורי כל כיתה
| צִיוּן | סי (דקות,%) | Fe (מקסימום,%) | אל (מקסימום,%) | Ca (מקסימום,%) | P (מקסימום,%) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1515 | 99.6 | 0.15 | - | 0.015 | 0.004 |
| 2202 | 99.5 | 0.2 | 0.2 | 0.02 | 0.004 |
| 2203 | 99.5 | 0.2 | 0.2 | 0.03 | 0.004 |
| 2503 | 99.5 | 0.2 | - | 0.03 | 0.004 |
| 3103 | 99.4 | 0.3 | 0.1 | 0.03 | 0.005 |
| 3303 | 99.3 | 0.3 | 0.3 | 0.03 | 0.005 |
| 411 | 99.2 | 0.4 | 0.04-0.08 | 0.1 | - |
| 421 | 99.2 | 0.4 | 0.1-0.15 | 0.1 | - |
| 441 | 99.0 | 0.4 | 0.4 | 0.1 | - |
| 553 | 98.5 | 0.5 | 0.5 | 0.3 | - |
קוד הציון עצמו נושא את היגיון המפרט: הספרה הראשונה עוקבת אחר רמת הברזל, השנייה אחר רמת האלומיניום והשלישית את רמת הסידן, כך שמספר נמוך יותר במיקום נתון פירושו הגבלה הדוקה יותר על אלמנט זה. דרגת 1515 היא ערך הטוהר- הגבוה ביותר עם 99.6% מינימום סיליקון, בעוד ש-553 הוא דרגת הטוהר- הנמוכה ביותר שעדיין נסחרת בתפזורת עם 98.5% מינימום סיליקון.
קריאת התיקון
תזוזה מקבילה:מכיוון שכל הציונים ירדו, המהלך מוסבר בצורה הטובה ביותר על ידי תזמון ביקוש ולא על ידי הפרעה באספקה במוצר אחד.
גוֹדֶל:התאמה של 10 עד 50 דולר ארה"ב נמצאת בתוך התנודתיות השבועית הרגילה עבור סחורה המצוטטת בשלבים של 10 דולרים, כך שאין לבצע אקסטרפולציה של הפעלה בודדת.
מבחן אישור:התיקון משנה אם שני הפגישות הבאות מודפסות ברמות האלה או מתחתיה ואם נפח החקירה יישאר דליל.
רצפת עלות:עלויות האנרגיה והפחתת מציבים קרקע מעשית, ולכן מהלכים עמוקים ללא קלט תואם-שינוי בעלויות בדרך כלל מתהפך במהירות.
רשימת רשימת קונים לפני קבלת הצעת מחיר
אשר את בסיס תכולת הסיליקון: המינימום הנקוב של 99.0%, 99.2% או 99.5% הם מוצרים שונים.
אשר את חלק הגודל: גוש 10-100 מ"מ, גרגיר 1-3 מ"מ ואבקה טחונה אינם ניתנים להחלפה.
אשר את האריזה: שקית ג'מבו, שקית 25 ק"ג או תוף פלדה משנה את עלות המסירה.
אשר את בסיס הניתוח: רמת-רמת חום-הסמכה, בתוספת שיטת הבדיקה שבה נעשה שימוש בפועל.
אשר את חלון הטעינה ואת חלון המשלוח, מכיוון שמחיר קבוע רק מול נמל ו-laycan עם שם.
בקשות ובחירת ציונים
סיליקון מטלורגי נצרך בעיקר כתוספת מסגסוגת ושחרור חמצון בפלדה, כמקור סיליקון בסגסוגות אלומיניום וכחומר הזנה לכימיה של סיליקון. משתמשי פלדה ויציקה עובדים בדרך כלל עם 553, 441 או 421, כאשר חלון ברזל ואלומיניום רחב יותר אינו משפיע על המוצר המוגמר. סגסוגות אלומיניום מציינות בדרך כלל 3303 או 2202 בהתאם לתהליך היציקה ולרמת הסיליקון הנדרשת. יצרני סיליקון זקוקים לדרגות הכימיות עם תקרת זרחן נמוכה וישלמו עבור 2202 ומעלה.
כלל מעשי עבור צוותי רכש הוא לכתוב את המפרט סביב האלמנט שמגביל את התהליך במורד הזרם, ואז לקנות את הציון הזול ביותר שעונה עליו. רכישת יתר-טוהר היא אחד המקורות הנפוצים ביותר לעלות בלתי נמנעת ברכישת סגסוגת ברזל.
שאלות נפוצות
ש: מה המשמעות של מספר הציון כגון 421 או 553 בציטוט של מתכת סיליקון?
שלוש הספרות מקודדות תקרות טומאה ולא תכולת סיליקון ישירות. הספרה הראשונה ממפה לרמת הברזל המקסימלית, השנייה לאלומיניום והשלישית לסידן, כך שדרגה 421 מאפשרת יותר ברזל ואלומיניום מדרגה 2202 בעוד שדרגה 553 נושאת את המגבלות הרופפות ביותר של דרגות הייצוא הנפוצות.
ש: האם נתוני 27 באפריל נמסרו מחירים או מחירי FOB?
כל הצעת מחיר בטבלה היא מחיר-כולל חינם-על-מס בנמל Huangpu. הובלה ימית, ביטוח, מסי יבוא ומשלוח יבשתי ביעד אינם כלולים ויש לצטט בנפרד על ידי המשלח של הקונה.
ש: מדוע מחיר כיתה 2202 גבוה בהרבה מדרגה 421?
דרגה 2202 היא מתכת סיליקון כימית-עם 99.5% סיליקון מינימום, בקרת אלומיניום וסידן הדוקה ומגבלת זרחן של 0.004%. רמת טוהר זו מתאימה לחובות סגסוגת סיליקון ואלומיניום, בעוד שדרגה 421 ב-99.2% סיליקון משרתת חובה מתכתית וסגסוגת כללית שבה מקובל חלון טומאה רחב יותר.
ש: כמה גדול הוא כמות ייצוא טיפוסית של סיליקון מתכות?
הפרקטיקה המקובלת היא מיכל באורך 20 רגל שמכיל כ-20 עד 25 טון של גוש בגודל 10-100 מ"מ, או הרמה של 25 טון עמוסה בשקים גדולים. מגרשי ניסיון קטנים יותר מוצעים בדרך כלל בפרמיה מכיוון שהם אינם סופגים את העלות הקבועה של הובלות פנימיות וטיפול במסוף.
ש: האם המחיר הנקוב כבר כולל אריזה?
הצעות המחיר מניחות בדרך כלל שקיות ג'מבו של 1,000 ק"ג עם תוחם פוליאתילן, או שקיות ארוגות של 25 ק"ג לפי בקשה. אריזת תוף פלדה ואריזה בוואקום מתומחרות בנפרד מכיוון שהם מוסיפים זמן טיפול ועלות חומר.
ש: אילו מסמכים מלווים בדרך כלל למשלוח של נמל Huangpu?
חשבונית מסחרית, רשימת אריזה, שטר מטען, תעודת מקור ותעודת ניתוח טחנה המכסה סיליקון, ברזל, אלומיניום, סידן וזרחן הם סטנדרטיים. יש להנפיק את תעודת הניתוח עבור אותו חום או מגרש שנשלח בפועל.

